Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

public relations / media relations
Z wiatrem odc 1
01

wyzwanie

Opracowanie i produkcja programu TV, którego celem było zwiększenie wiedzy i świadomości na temat korzyści budowy farm wiatrowych pośród społeczności lokalnych z małych miejscowości i gmin.

Kliknij i zobacz program -> "Z wiatrem przez Polskę!"

02

działania

Mając na uwadze szeroką grupę docelową, która w dużej mierze pozyskuje informacje z telewizji, zdecydowaliśmy się na przygotowanie programu informacyjno-edukacyjnego skierowanego do emisji na antenie TVP3.

Naszym wyzwaniem było zniwelowanie nieprawdziwych informacji i mitów oraz próba zmiany postaw wobec farm wiatrowych, które powstały przez wiele lat, gdy rozpowszechniano nierzetelne informacje. Celem takich informacji było zniechęcenie lokalnych społeczności oraz przedstawicieli samorządu wobec idei budowy farm wiatrowych.

W ramach działań postanowiliśmy stworzyć program opierający się na wypowiedziach ekspertów, przedstawicieli branży i samorządów lokalnych, inwestorów oraz zwykłych mieszkańców miejscowości, w których ulokowane są farmy wiatrowe. Ideą było przedstawienie realnych przykładów istniejących farm oraz opinii osób, które pozostają w ich oddziaływaniu.

03

efekt

W okresie marzec – maj 2022 roku wyemitowanych zostało osiem odcinków programu "Z Wiatrem przez Polskę" na ogólnopolskim paśmie anteny TVP3. Materiał edukacyjny na temat energetyki wiatrowej dotarł do prawie miliona polskich widzów.

210830ide276