S Team
Jesteśmy agencją strategiczno-kreatywną i dostarczamy skuteczne usługi marketingowo-wizerunkowe dla branży IT.
Napisz - razem osiągniemy Twój cel
Future Processing
Magdalena P. Employer Branding Manager
Zespół Kava to przede wszystkim fajni ludzie i zgrany, kreatywny zespół. Na każdym etapie prac widać troskę o dobre, partnerskie relacje z klientem. Wyróżnikiem zespołu jest jego responsywność, otwartość na rozmowę, wyrozumiałość i... poczucie humoru. Praca nad kampanią “Człowiek nie robot” była bardzo merytoryczna oraz podparta danymi. Zespół starał się jak najlepiej poznać naszą firmę i branżę, co przełożyło się na pomysł uszyty stricte pod nas - wbijający się w klimat i mocne strony Future Processing.

Wyzwania z jakimi spotyka się branża IT

Potrzeba świeżego spojrzenie na markę i jej wartości

Brak pozabranżowej perspektywy na działania marketingowo-wizerunkowe sprawia, że komunikacja firm IT często jest mało wyróżniająca. Nasze działania z klientem rozpoczynamy od analizy marki i jej wartości, tak by określić jej przewagę i cechy unikalne. Zdefiniowana przewaga konkurencyjna marki jest jedną z podstaw, na której opieramy tworzenie komunikacji.

Niespójność pomiędzy wizerunkiem marki, a jej komunikacją

Integralność na linii wizerunek-komunikacja marki, to klucz do budowania zaufania do firmy. Jeśli nasz klient określa się jako firma rozumiejąca potrzeby klientów, to naszym zadaniem jest dbanie, aby komunikacja klienta to odzwierciedlała.

Niewystarczająca komunikacja w obszarze employer branding

Dbanie o well-being pracownika jest podstawą, ale w dzisiejszych czasach w branży IT podstawa to za mało. Umiejętna komunikacja wartości i działań, które wspierają pracowników na co dzień, to niezbędny element dobrej strategii marketingowej. Cel to dać się poznać przyszłym pracownikom i zbudować wizerunek pracodawcy, któremu zależy na samopoczuciu i zdrowiu pracowników.

Niewiedza dotycząca procesów marketingowych i działań public relations

Wiemy, że nie można być ekspertem od wszystkiego. Nasz zespół tworzą specjaliści od budowania marki, kampanii employer branding i B2B, copywriterzy, eksperci public relations, projektanci rozumiejący branżę IT i target grupy. Marketing i PR to bardzo szerokie pole działań i nic dziwnego, że wiele firm wspiera się działaniami specjalistów w danym obszarze. Efekt? Mocniejsze efekty osiągnięte w krótszym czasie.

Zbyt duże obciążenie zespołu marketingowego inhouse

Wierzymy w strategicznie i systematycznie prowadzony marketing, ale wiemy też, że są momenty, w których tylko na parę miesięcy potrzeba zwiększonych nakładów pracy na realizację okresowej kampanii. Dlatego oferujemy również wsparcie specjalistów o potrzebnych kompetencjach na określony czas.

Brak zespołu marketingowego inhouse

Efektywne działania marketingowo-wizerunkowe nie zawsze trzeba rozpoczynać od budowy zespołu inhouse. Przygodę z marketingiem można zacząć od współpracy z agencją, która wypracuje z klientem strategię marki, plan komunikacyjny oraz zadba o ich wdrożenie.

Dlaczego my? Nasza przewaga konkurencyjna

 • Rozumiemy branżę IT, ponieważ jesteśmy jej częścią. Od początku rozwijamy naszą markę-siostrę – Software Things i wspólnie, sukcesywnie tworzymy jej komunikację oraz budujemy unikalny wizerunek.

 • Znamy aktualne trendy i działania konkurencji. Na bieżąco prowadzimy analizy sektora IT.

 • Współpracujemy z potrzebami i problemami firm z każdego poziomu rozwoju. Od dużych graczy jak Future Processing, do małych firm jak Software Things.

 • Jesteśmy świadomi wyzwań i problemów w branży IT i mamy doświadczenie w ich rozwiązywaniu.

 • Oferujemy świeżą perspektywę i działania out of the box. Z jednej strony znamy branżę technologiczną, z drugiej strony stale poszerzamy naszą ekspertyzę w marketingu poza IT.

 • Jesteśmy przykładem dobrego know-how dla zespołów marketingu naszych klientów. Współpracując z początkującym zespołem marketingowym klienta, możemy być cennym źródłem inspiracji i dobrych praktyk w marketingu czy public relations.

 • Jako doświadczona agencja strategiczno-kreatywna oferujemy nie tylko przygotowanie potrzebnej komunikacji, kreacje graficzne, dobry copywriting i kampanie marketingowe. Przeprowadzamy również pracę od podstaw – tworzymy strategię marketingową. Na jej podstawie klient sam może realizować działania komunikacyjno-strategiczne ze swoim zespołem marketingowym.

Jakie usługi oferujemy klientom z branży IT?

Opracowanie strategii marketingowej firmy.

Analizy rynku, trendów i konkurencji.

Content marketing nastawiony na realizację celów i planów marketingowych.

SEO copywriting budujący pozycjonowanie.

Komunikacja działań employer branding – tworzenie komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej czy opracowanie kampanii.

Nieszablonowe, ale oddające charakter klienta, rozwiązania design.

Skuteczne działania z zakresu public relations i media relations.

https://api.kava360.pl/assets/images/_1920xAUTO_crop_center-center_none_ns/27377/STeam.webp

Współpraca z nami to korzyści dla Twojego biznesu

 • Przewaga konkurencyjna dzięki wypracowaniu wyróżników marki – cechy marki, rozwiązania wizualne, styl komunikacji.

 • Wiarygodny wizerunek marki odpowiadający zarówno potrzebom biznesu, jak i planom na rozwój.

 • Kierunek komunikacji i działań marketingowych wynikający ze strategii i pracujący na spójność marki.

 • Twoim klientom łatwiej będzie zapamiętać markę, która się wyróżnia i umie mówić biznesowym językiem korzyści, a nie żargonem technologicznym.

 • Stawiając na komunikację w obszarze employer branding, stworzysz wizerunek firmy przyjaznej pracownikowi, która dba o jego well-being. Pomoże ci to w rekrutacji nowych pracowników i zatrzymaniu obecnych.

 • Obecność w mediach branżowych wzmocni Twoją pozycję eksperta i szansę na dotarcie do potencjalnych pracowników.

Z kim pracowaliśmy?

Omówmy Twój projekt

Potrzebujesz obsługi marketingowej lub PR dla swojej firmy IT? A może chcesz dać się poznać przyszłym pracownikom lub stworzyć unikalny wizerunek w oczach klientów? Niezależnie od Twojej potrzeby, chętnie porozmawiamy o tym, co możemy Ci zaoferować.

Nasze doświadczenie we współpracy z branżą technologiczną obejmuje analizę i strategię, employer branding, content marketing, SEO copywriting i wiele innych. Wspólnie na pewno znajdziemy odpowiedź na Twoją potrzebę.

Miczał Draczyński
Michał Draczyński
New Business Manager
+48 726 521 812 m.draczynski@kava360.pl